Майже кожна далека подорож починається з купівлі квитків. Тому, щоб більше подорожувати, просто необхідно вміти шукати дешеві пропозиції. Ми підготували для вас 7 порад, як дешево придбати авіаквитки та заощадити свій час і кошти.
Плануйте подорож
Якщо це можливо, плануйте подорож за 5-6 місяців, саме тоді, за твердженням експертів і досвідчених мандрівників, з’являється шанс справді дешево купити квитки. Зазвичай, авіакомпанії не мають традиції розпродувати авіаквитки за кілька днів до вильоту.
Твердження, що бронювати квитки потрібно вночі, застаріле. Мандрівники радять купувати квитки з 08:00 до 18:00. Важливим є також день купівлі авіаквитків. З огляду на те, що більшість людей шукає авіаквитки в п’ятницю та суботу, ціни в ці дні, зазвичай, зростають.
Не залишайте слідів
Технології постійно вдосконалюються і майже кожен сайт збирає та аналізує інформацію про вашу поведінку в мережі. Тому під час пошуку рекомендуємо користуватись режимом “інкогніто”. Режим анонімного пошуку дозволить уникнути так званого “підбивання цін”, коли система, зауваживши, що ви цікавитесь певним напрямком, автоматично збільшує для вас ціну. Режим легко ввімкнути в будь-якому браузері: в Google Chrome за допомогою комбінації клавіш Ctr+Shift+N, в Mozilla Firefox – Ctrl+Shift+P.
Не будьте конкретним
Під час пошуку не вказуйте конкретних дат подорожі, користуйтесь функцією “+/- 3 дні” або ж календарем найкращих тарифів. Це гарантовано допоможе вам заощадити і обрати найкращу ціну на переліт. Переглядайте пропозиції авіакомпаній як на місяць вперед так і назад, адже дуже часто можна знайти зовсім різні тарифи. Незаперечним є факт, що перевізники формують ціну, орієнтуючись на дні тижня: рейс перед вихідними буде очікувано дорожчим. Така ж ситуація і з денним перельотом, – ранковий чи вечірній рейс допоможе вам отримати нижчу ціну.
Користуйтеся агрегаторами
Традиційні авіакомпанії. Пошук і купівлю рекомендуємо здійснювати на сайтах-агрегаторах з україномовною підтримкою. Проте, варто порівнювати вартість квитків на сторінці авіакомпанії з тією, яку пропонує сайт-агрегатор (хоча, дешевший варіант часто пропонує все ж останній). Рекомендуємо користуватися Tickets.ua, Bravoavia.com.ua (отримайте 20 EUR на переліт), Expedia (пошук та бронювання в Північній та Південній Америці).
Лоукости. Головне правило – шукати дешеві авіаквитки потрібно на сайтах-агрегаторах, купувати – на сайті лоукост авіакомпанії. Часто зустрічається проблема підвищених тарифів. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати агрегатори лише для пошуку, а замовляти квитки безпосередньо на сайті перевізника. Для пошуку вигідних лоукост пропозицій рекомендуємо використовувати Momondo.ua та SkyScanner.
Оминайте додаткові послуги
Авіакомпанії часто пропонують додаткові послуги, за які потрібно доплатити. Уникайте таких пропозицій – особливого комфорту вони вам не додадуть, а ціна за квиток значно зросте.
Подорожуйте коли інші сидять вдома
Уникайте високого сезону та подорожуйте тоді, коли інші цього не роблять. Завищеними цінами відзначаються літній сезон відпусток, період новорічних та пасхальних свят, продовжені вихідні.
Будьте мобільним
Майже кожна авіакомпанія пропонує своїм клієнтам користуватись мобільними додатками, щоб швидко та зручно бронювати квитки. Але мобільні додатки – це ще й вигідно! Наприклад, лоукост Wizz Air практично щомісяця пропонує користувачам мобільних додатків забронювати квитки з 20% знижкою. Нещодавно ще один лоукост Ryanair оновив свій додаток, запропонувавши своїм пасажирам подорожувати без квитків та інших роздруківок.
Підпишіться на новини та акції
Якщо ви підпишетесь на розсилку авіакомпанії, ви першими дізнаєтесь про дешеві тарифи та нові пропозиції. Не треба думати, що авіакомпанії будуть вам “спамити” в поштову скриньку, – в таких листах практично не буває зайвої інформації.