Шопінг – заняття приємне, а під час подорожі – майже необхідне. Кому не хочеться привезти із туру венеціанську маску, тотем індійського племені, грузинське вино або чеське пиво?
Обмежувати свої бажання через високу вартість сувенірів не обов’язково. Просто враховуйте декілька нюансів та економте значні суми!
Порада 1: аутлети
Нещодавно ми писали про аутлети. Якщо коротко – це магазин або группа магазинів, де за стоковими цінами розпродаються брендові товари. Знижки в аутлетах можуть становити 70-80 %.
Проте обирайте уважно, особливо одяг. Ні для кого не секрет, що більшість будинків мод випускає спеціальні «колекції для аутлетів». Вони можуть відрізнятися від оригінальних речей, так що добре пильнуйте підробки.
Порада 2: сезонні розпродажі
У багатьох країнах бувають сезони, коли товари розпродаються з тотальними знижками. Це стосується не тільки одягу і взуття, а й техніки, посуду, прикрас та іншого. Про місце та час проведення сезонних розпродажів читайте тут . Знижки в цей період значні – 80-90 % на всі групи товарів.
Порада 3: не в туристичних місцях
Якщо йдеться не про цілеспрямований похід крамницями, а про придбання різних дрібничок, то обирайте не туристичні місця. В історичному центрі, біля аеропортів, залізничних станцій, інших місць, де багато туристів, завжди ціни будуть на 15-20 % вищими, ніж у спальних та віддалених районах міста. Можете пересвідчитися на власному досвіді, відвідавши популярні туристичні місця свого міста.
Порада 4: сайти знижок
Міжнародна мережа Groupon, менш відомі LoviSkidki, Покупон – зручний спосіб знайти щось цікаве та зі значною знижкою.
Тут є знижки не тільки на товари, а й на послуги. Згідно з умовами використання порталу, ви купуєте купон, який дає право на знижку, і пред’являєте його під час оплати послуги або товару.
Порада 5: Tax Free
У країнах, що збирають ПДВ, існує така система, як Tax Free. Буквально – повернення податку. Якщо ви іноземець, то не зобов’язані сплачувати його.
Збережіть чеки на покупки. В аеропорту пред’явіть товари та чеки на них і отримайте частину своїх витрат (близько 20 %) назад.
До речі, для оформлення не обов’язково перебувати в країні, де ви відпочивали. Можна здійснити це у своєму місті, відвідавши найближчий центр організації.
Сподіваємося, наші поради виявляться корисними. Врешті-решт, зекономлені гроші краще витратити на нові подорожі та яскраві емоції!