Шенгенська віза – популярна тема в Інтернеті. Отож спробуймо остаточно розібратися, які практичні переваги та нюанси оформлення шенгену?
Кому варто оформити шенген
Шенгенська віза – єдина віза, що дає право в’їзду на територію будь-якої країни, яка входить до шенгенської зони. Наразі до цієї зони входять 26 держав: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія. Також діє спрощений режим в’їзду до країн-кандидатів: Румунія, Кіпр, Хорватія, Болгарія.
Якщо ви часто подорожуєте за кордон (хоча б кілька разів на рік), то шенген допоможе уникнути бюрократичної тяганини щоразу, коли потрібно оформити візу. Для тих, хто часто їздить до однієї країни, варто оформити мультивізу. Відкрийте шенген та будьте певні, що питання з документами вирішене. Відтепер можна замовляти гарячі тури, акційні квитки від лоукостів та їхати, не ризикуючи зірвати мандрівку через проблеми з консульством.
Оформлювати шенген немає сенсу, якщо ви мандруєте рідко або ж їздите до країн, які не входять до шенгенської зони.
Ціна питання
Єдиної ціни на візу нема, вона залежить від того, через яку країну оформлювати шенген. Інтернетом блукає чутка, що відкривати візу краще в країнах, де вона дешевша, а процес оформлення легший. Це легально, однак вам можуть відмовити в оформленні цієї або наступної візи. Робити так чи ні – вибір за вами. Ми опишемо, як діяти в обох випадках.
Оформлення візи через «ліву» країну
Цей спосіб достатньо легкий і зрозумілий. Оберіть країну з простим та дешевим оформленням шенгену. Такими вважаються Естонія, Литва, Словенія, Угорщина. Тут низький відсоток відмов, а ціни демократичні. Середня ціна на транзитну та короткотривалу візи – 35 євро. З дітей до 6 років візовий збір не стягується. Також до вартості додається консульський збір конкретного консульства. Зазвичай він становить 20-70 євро. Ви можете вибрати найдешевшу країну та поїхати через неї.
Оформлення візи за правилами
Згідно з правилами оформлення шенгенської візи, вона відкривається через посольство держави, до якої бажаєте їхати. Якщо плануєте тур по декількох країнах, то оформлюйте документ через ту, де збираєтеся перебувати найдовше. Якщо ж зупинки на різних територіях однакової тривалості , то основною вважається та країна, через яку вперше перетинаєте кордон.
Це не так важко, як здається, та цілком можна зробити самостійно. До того ж потім не виникне зайвих питань та приводів відмовити у візі наступного разу.
Довідка про доходи з місця роботи
Для оформлення будь-якої візи треба подати до посольства довідку про доходи з місця роботи. Проте якщо ви не працюєте або працюєте не офіційно, не засмучуйтесь. Консульства інших країн розуміють ситуацію із зайнятістю в Україні. Якщо ви не не маєте роботи, оформіть картку з достатньою кількістю грошей та зробіть виписку з рахунку. Якщо ви все ж працюєте, але не оформлені офіційно, напишіть необхідну інформацію про роботу в довільній формі (де працюєте, ким, контакти керівників, термін роботи, заробітна плата тощо). Але більше гарантій на отримання візи все ж з офіційною справкою з місця роботи.
Сподіваємось, інформація була для вас цікавою та корисною. Бажаємо вдалого оформлення шенгену!