Домой Путешествуем дешёво Путешествие автостопом: советы бывалых

Путешествие автостопом: советы бывалых

0

11.07.27-mjs_ft_hitch-hiking_26633392

Люди подорожують автостопом із кількох причин. Перша – бажання зекономити кошти на дорогу, друга – прагнення яскравих емоцій та незабутніх пригод. А дехто стає автостопером під враженням від книги Керуака «У дорозі» :) Яким би не був мотив, варто пам’ятати кілька правил подорожей автостопом, аби уникнути неприємних ситуацій.

Підготовка до подорожі

 

Заздалегідь ознайомтеся з територією, якою збираєтеся подорожувати. Придбайте детальну карту місцевості. Пам’ятайте, що набагато легше спіймати машину на шосе чи на головній дорозі. На це й орієнтуйтеся, коли обиратимете місце для голосування.

 

Подорожувати автостопом краще вдвох. Так і безпечніше, і веселіше.

 

Очевидно, що брати з собою купу речей не варто. Проте не дуже сподівайтеся і на крамнички, які зустрінуться дорогою. Зазвичай ціни там десь удвічі вищі, ніж у супермаркетах, а асортимент товарів дуже обмежений. Тому візьміть головне: провізію, питну воду, дощовик, ліхтарик, сірники, медикаменти тощо. Деякі автостопери радять брати з собою складаний велосипед. Він легко поміститься в багажник авто, а якщо не вийде зупинити машину – вам не доведеться йти пішки. Проте це вже на розсуд подорожнього.

 

Одяг краще підбирати легкий, однак вдягатися в кілька шарів. Раптом стане жарко – можна скинути зайву кофтину та покласти в рюкзак. Попіклуйтеся, щоб верхній одяг міг захистити від вітру та дощу.

 

Подумайте про ночівлю. Якщо дорогою трапляться кемпінги чи хостели – чудово. Коли ж ні – беріть із собою палатку та/чи спальний мішок. Усе ж краще, ніж спати під відкритим небом.

 

Зупиняємо машину

 

08-hitchhiking-in-Turkey

Перш за все, дізнайтеся, чи автостоп у країні, якою ви подорожуєте, легальний. Наприклад, у Гонконгу, Сінгапурі та деяких штатах США це незаконно. У Китаї теж, проте там це нікого не хвилює :) Проблеми з правоохоронцями точно не зроблять вашу подорож кращою.

 

Оберіть зручне місце, з якого ловитимете машину. Станьте так, аби водії бачили вас завчасно і могли вирішити, чи зупинятися. Також перевірте, чи дозволено автомобілям тут ставати. Досвідчені автостопери радять новачкам почати пошук водіїв-попутників на заправках.

 

Застосуйте весь свій шарм під час спілкування з шоферами: посміхайтеся, встановіть зоровий контакт, не говоріть забагато. Якщо водій категорично відмовляється, не вмовляйте його. Швидше за все, у відповідь вам просто нагрубіянять. Одразу обговоріть ціну, аби в кінці подорожі водій не вимагав грошей, яких ви не маєте.

 

Покладайте найбільше сподівань на старенькі машини. Навряд чи вас підбере хтось на новенькому Range Rover. Також часто зупиняються вантажівки. У кабіні вдосталь місця, а водії-далекобійники не проти приємної компанії.

 

Деякі досвідчені автостопери радять вдягати яскравий одяг, аби вас одразу помітили. Що ж, якась доля правди в цій пораді є.

 

Навіть не намагайтеся зупинити машину вночі. Навряд чи хтось ризикне підібрати незнайомця в темний час доби.

 

Як поводитися в машині

 

Пам’ятайте, що водій, який вас підібрав, не мусив цього робити. Тобто ви перед ним у боргу. Як віддячити? Будьте ввічливим, люб’язним, підтримуйте розмову, якщо кермувальник щось запитує чи розповідає. Якщо ж водій навпаки мовчить – не набридайте базіканням. Уникайте «заборонених» тем – релігії, політики, філософії тощо.

 

У кінці подорожі запропонуйте відшкодувати вартість пального, навіть якщо домовилися заздалегідь, що поїздка буде безкоштовною. Якщо водій відмовляється – хоча б пригостіть його кавою. Будьте вдячним за доброту.

 

Отже, пам’ятайте про ці прості рекомендації, і подорож автостопом стане цікавою пригодою!