Хто в дитинстві не захоплювався фільмом про Індіану Джонса, не уявляв себе на місці цього кіногероя? Екшн у стилі голівудського блокбастера ми вам не гарантуємо, а ось взяти участь в археологічних розкопках сьогодні може кожен! Для цього не обов’язково бути вченим. Якщо ви цікавитеся історією, готові працювати фізично та прагнете незабутніх вражень, варто спробувати цей незвичайний вид туризму.
У Мережі є спеціальні ресурси, на яких можна дізнатися інформацію про археологічні розкопки в різних куточках світу. Ось лише кілька таких веб-сторінок:
http://archaeology.about.com/od/currentdigs/
http://digs.bib-arch.org/digs/
http://www.archaeology.co.uk/digs
http://www.ubarchaeologist.com/Volunteer-Digs.html
Поставтеся з усією відповідальністю до вибору країни, яку хочете відвідати. Дізнайтеся про неї максимальну кількість інформації: часовий пояс, особливості клімату, флори та фауни тощо. Так ви зможете уникнути неприємних сюрпризів.
Будьте готові вставати до сходу сонця та виконувати брудну роботу. Зазвичай експедиція триває від 2-х тижнів до кількох місяців. Отож усвідомте, що археологічні розкопки – це не лише незабутня пригода, а й неабияке випробування.
Участь в археологічних розкопках безкоштовна. Лише в деяких проектах існують символічні членські внески – на придбання провізії, сплати різних податків та інше. У будь-якому випадку слід врахувати витрати на дорогу до місця розкопок і назад.
До складу будь-якої археологічної групи входять досвідчені археологи та студенти археологічних факультетів. Іноді вечорами проводяться різні семінари та лекції, які вам може бути цікаво послухати.
Усі предмети, знайдені в експедиції, ретельно вивчаються фахівцями, визначається історична цінність цих знахідок. Іноді волонтерам та студентам дозволяється забирати якісь сувеніри на згадку.
Більшість розкопок проводиться в теплий сезон. Вирішення всіх питань і формування археологічної групи відбувається десь за півроку до експедиції, тож не зволікайте з поданням заявки.
Ще одна порада – візьміть із собою все необхідне: одяг, взуття, робочі рукавиці, палатку тощо. Збирайтеся, як до туристичного походу. Будьте готові жити в польових умовах. Не забудьте про всяк випадок зробити щеплення, особливо від тифу, правця та туляремії. Обов’язково візьміть із собою аптечку.
Бажаємо вдалих розкопок! Хтозна, можливо, саме ви знайдете важливий археологічний артефакт