Захід і Схід – дві діаметрально різні культури і традиції, віра і філософія. Захід ліберальний, капіталістичний, атеїстичний. Схід консервативний, соціалістичний, традиційний.
Такі відмінності є не тільки у вірі, ритмі життя, менталітеті, але й в дрібницях. Наприклад, відпочинок. Якими будуть відповіді на запитання: “Чи правда, що випендрьож дорожче грошей? На чому зекономити, а на чому ні? “, – в таких різних культурах? Дані дослідницьких центрів зібрали якраз вельми цікаву інформацію по цій темі.
Багаті туристи зі Сходу – все більше грошей на товари, все менше на послуги. Пам’ятайте лихі дев’яності у вітчизняних краях? З’явилися тоді “новые русские” з усією обов’язкової атрибутикою: авто, дорогий одяг, годинник, перші мобільники, величезні будинки, куплені предмети культури заради статусності.
Приблизно такий підхід зараз у заможних китайців, японців та інших жителів сходу. З’являється великий асортимент готелів, туроператорів, перевізників за низькими цінами, але ростуть ціни на елітне житло, одяг, аксесуари.
Відпочиваючи в Європі, Америці, такі туристи навіть при достатньому бюджеті будуть витрачати мінімум на поїздку, але завжди будуть одягнені в брендовий одяг, з дорогим гаджетом.
Із Західом справи йдуть в точності навпаки. Чи то всі ці феміністичні рухи, хіпі, джинсові п’ятниці й інші події вплинули, чи то що – незрозуміло. Але факт залишається фактом – модно бути “простим”, без підкреслення статусу. Популярна позиція, що життя не вічне, витрачати його варто на враження. Зверніть увагу, більшість туристів-блогерів родом із СНД, Європи. Випадки, коли люди продають будинок і їдуть із сім’єю подорожувати на декілька років і більше, вже не рідкість, і не дивують майже нікого.
Такі туристи, відпочиваючи в Європі, Азії, не купуватимуть дорогі товари, величезні будинки, а краще витратять гроші на туризм та мандри.
Вибирати, чия позиція краще, не має ніякого сенсу. Тим більше в Україні та й в інших пост-радянських країнах немає такого контрастного поділу по пріоритетах. Хтось віддасть перевагу жити у відмінному будинку і їздити на своєму авто, а влітку подорожувати в межах України. Комусь подорожі по світу здаються привабливіше за різні матеріальні блага та статус.
Навіть наш колектив після написання статті розділився на два табори Так що вирішено – будемо писати в наших щоденних рубриках як про відпочинок в Україні, оглядах аутлетів, способах заощадити, так і про відпочинок закордоном і лайфхаки бюджетного відпочинку!