Домой Путешествуем дешёво Карловы Вары и другие бальнеологические курорты Чехии

Карловы Вары и другие бальнеологические курорты Чехии

0

Про Чехію ми вже писали взагалі-то, але в основному про столицю – Прагу. Прогулянки Прагю, як культурною столицею Європи, дійсно захоплююче заняття.

Сьогодні поговоримо про оздоровчі бальнеологічні курорти.

 

бальнеологічні курорти

 

Бальнеологічні курорти – «лікування купанням», тобто курорти водного лікувального спрямування. Такий вид відпочинку м’яко та безпечно діє на організм, часто у поєднанні з різноманітними масажами, лазнею, гімнастикою, СПА-процедурами. Вплив робить не тільки додавання у воду ефірних масел, солі, лікувальної грязі, а й особливості води конкретного курорту.

Якщо ви обираєте, де відпочивати в Європі, зверніть увагу на бальнеологічні курорти в Чехії, наприклад, Карлові Вари.

 

 

Лікувальний відпочинок у Чехії

Тут близько 40 різних курортів і всі вони різні.

 

Найпопулярнішим курортом Чехії є Карлові Вари. З давніх часів тут побували найвідоміші політичні та культурні діячі – Петро І, Вагнер, Бетховен та інші. А все через те, що тут мальовнича природа, сильна лікувальна дія, розвинена туристична інфраструктура.

 

карлові вари карлові вари5

 

До речі, саме Карлові Вари є батьківщиною відомого трав’яного лікеру «Бехеровка», що жартівливо називається 13-м лікувальним джерелом Карлових Вар (всього їх 12 шт).

Основні лікувальні властивості Карлових Вар: основний напрямок лікування тут – захворювання ШКТ. Сюди їздять лікувати печінку, жовчні шляхи, шлунок, кишківник, порушення обміну речовин.

Також застосовуються:піші прогулянки, масажі, гімнастика, електро-, світло-, теплолікування.
карлові вари2 карлові вари3 карлові вари4

 

 

 

Ще одним популярним курортом Чехії є Маріанські Лазні. Такий собі тихий та затишний куточок, оточений лісистими горами з холодними мінеральними джерелами. Навколо повно не тільки цілющих джерел, але й лікувальних грязей, торфу і так званого Маріїного газу.

 

маріанські лазні2 маріанські лазні3

 

Основні лікувальні властивості: тут лікують захворювання кровоносної та нервової систем, опорно-рухового апарату, сечовидільної та дихальної систем, шлунково-кишкового тракту.

Також застосовуються: питна мінеральна вода, СПА-процедури, підшкірні ін’єкції газом Марії.
маріанські лазні4 маріанські лазні4

 

 

 

Ще одним місцем для лікувального відпочинку в Чехії вважається курорт Подєбради. Прекрасне місце, яке допомагає поєднати прогулянки Прагою та лікування – курорт знаходиться в 0,5 км. від столиці на березі річки Ельби, і через своє зручне розташування володіє багатою історією. Перші поселення тут з’явилися ще в кам’яному столітті, так що навіть без екскурсій в столицю тут є, на що подивитися.

 

Подєбради Подєбради2

 

Основні лікувальні властивості: тут є холодні джерела сильно мінералізованої кислої води. Основні напрямки цього курорту – лікування серцево-судинної системи. Також відпочинок тут робить позитивний вплив на опорно-руховий апарат, нервову систему, покращує обмін речовин і роботу залоз внутрішньої секреції.

Також застосовуються: спортивні ігри, верхова їзда, рибалка, туризм, плавання.

 

Курорт Тепліце, до якого завжди є багато гарячих турів. Що цікаво: в 15 столітті курорт переживав пік своєї популярності. Тут, як і в Карлових Варах, проводили час відомі люди свого часу. Воно й зрозуміло – теж мінеральні води з незвичайним складом, гарна природа – курорт розташований в долині річки біля підніжжя Крушних гір. Але зараз Карлові Вари, Маріанські Лазні значно витіснили Тепліце з туристичного ринку. Тож, якщо ви віддаєте перевагу відпочинку, де менше людей навколо, – цей курорт Чехії вам буде до душі.

 

в

 

Основні лікувальні властивості: теплі мінеральні джерела з високим рівнем фтору, лікують, в основному, нервову систему та опорно-руховий апарат, судинні захворювання. Курорт отримує хороші відгуки в лікуванні дитячих порушень ЦНС, а також дорослого і дитячого посттравматичного синдрому.

Також застосовуються: фізична реабілітація, електролікування, масажі, термотерапія.

 

Тепліце3

 

 

Якщо ж багатолюдність вас не відштовхує, зверніть увагу на один із найпопулярніших бальнеологічних курортів Чехії – Франтішкові-Лазне. Курорт отримав широку популярність завдяки тому, що це не просто лікувальний відпочинок, а лікування здебільшого жінок, зокрема – вирішення проблем безпліддя. Тут є навіть скульптура маленького хлопчика Франтішка з відполірованою ніжкою і … пенісом. Є повір’я, що якщо жінка потримається за ніжку, то народить дівчинку, ну а в іншому варіанті – відповідно, хлопчика.

 

Франтішкові-Лазне3 Франтішкові-Лазне2

 

Основні лікувальні властивості: води з високим вмістом заліза тут лікують сечостатеву і серцево-судинну системи, захворювання опорно-рухового апарату. Зверніть увагу! Курорт протипоказаний при наявності пухлин, активному туберкульозі, інших інфекційних захворюваннях у період загострення.

Також застосовуються: акупунктура, грязьове лікування, лазеротерапія, гімнастика, лімфодренаж та інше.

 

Франтішкові-Лазне4

 

 

Практично на кордоні Чехії з Німеччиною знаходить ще один курорт – Яхимов. Основна популярність цього місця полягає в лікувальному курорті та у великих покладах срібла й урану. Що цікаво, в курорті Яхима є джерела термальної води з максимальною концентрацією радону. Курорт за своїми лікувальними властивостями просто унікальний. У складі його вод є достатньо рідкісні елементи, як берилій, молібден, титан.

 
Яхимов3

 

Основні лікувальні властивості: головна спеціалізація курорту – лікування захворювань опорно-рухового апарату різного ступеня складності. Зверніть увагу! Заборонено для відвідування вагітним жінкам, дітям до 18 років, онкологічним хворим.

Також застосовуються: масажі, фізіотерапія, лікувальна фізкультура.
Це перелік – ще далеко не всі місця лікувального відпочинку в Чехії. Такі курорти – дійсно прекрасний варіант поєднати турботу про себе і відпочинок.

czech