Домой Путешествуем дешёво Страна месяца: Чехия

Страна месяца: Чехия

0

Подорожувати ­ – мрія майже кожного. Але чомусь в нашій країні досі живе міф про те, що недорогий відпочинок можливий лише в Турції, Єгипті або СНД.

 

чехия

 

Перша країна, що почне розвіювати цю легенду у нашій щотижневій рубриці, ­ Чехія.

Вона і справді нагадує казкові пейзажі. Такий собі середньовічний антураж, але з пивом та жирною національною кухнею. Але нехай старі будівлі на палаци не вводять вас в оману. Відпочинок в Чехії пропонує розваги не лише для романтично налаштованих туристів. Варто підкреслити гірськолижний курорт Пец­под­Сніжкой або пляжний курорт на Маховому озері.

 

Крконше

 

Якщо ви вже почали міркувати про відпочинок в Чехії, не зупиняйтесь. В нашому хіт­-параді переваг цього середньовікового Діснейленду є ще одна ­ мова. Якщо ви незнаєте, або просто погано володієте якою­небудь іноземною мовою, не переймайтесь. Тут всі і так вільно розмовляють російською, так що розмовники купляти не доведеться.

 

 

Чим зайнятися в Чехії?

Насамперед, слід визначитися з містом. Прага ­ столиця Чехії, старе місто, відоме своєю архітектурою, історичними пам’ятками, містичними місцями. Не дарма тури в Прагу одні з самих популряних в Європі.

 

прага

 

Різноманітні бальнеологічні курорти, як Карлові Вари, Марінске­Лазне (історична область Богемії), Подебарди, Франштикови­Лазне. Відпочинок в цих місцях вважається ефективним лікуванням різноманітних захворювань від остеопорозу до онкології.

 

карловые вары

 

Якщо ви ще досить молоді, щоб думати про архітектуру або оздоровлення ­ ласкаво просимо до Чеської Швейцарії, Моравського Карсту, заповіднику “Чеський рай”, гірський масив Крконше або Богемський Ліс.

 

Чеська Швейцарія

Чеська Швейцарія

 

Моравський Карс

Моравський Карс

 

Костяниця на Кутна Гора

Костяниця на Кутна Гора

 

Якщо велика кількість туристів ­ недолік для вашого відпочинку, зверніть свою увагу на менш популярні, але не менш цікаві міста, як Чеськи­Крумлов, Кутна­Гора, Карлштейн, Шпиндлерув­Млин, Ледніце.

 

чески крумлов

Чески-Крумлов

 

Ледніце

Ледніце

 

Сезон ­ не сезон

В Чехії завжди є туристи, але деяка сезонність все ж присутня. В травневі, новорічні свята та влітку тут справжній аншлаг, що також суттєво відчувається по цінам. Якщо все ж таки збираєтесь подорожувати в цей час, має сенс придбати всі квитки заздалегідь. Економія буде суттєва.

 

Богемський ЛІс

Богемський ЛІс

 

З кінця вересня увага туристів до культурного серця Європи падає, на вулицях з’являється вільний простір, а ціни стають приємно низькими, а отже автоматично впливає на якість відпочинку в Чехії. Хоча це не стосується горнолижних курортів.

 

 

Пиво та вино ­ фірмова фішка Чехії

Що стосується алкогольних напоїв, то ця країна явно в цій темі майстер. Кількість сортів не перерахувати, і якість відмінна ­ перше мусце в світі в галузі пивоваріння.

 

кухня

 

Вино з Ельбу та Центральної Богемії (особливо світлі сорти) відомі далеко закордон, не кажучи про сливовіцу (сливовий бренді) та бехеровка (лікер на травах).

Національна кухня Чехії ­ суцільне м’ясо, випічка, соуси. Смак насичений, все дуже ситне.

 

 

Клімат країни

Тут як і у нас ­ сезонність добре виражена, хоча і м’якше, ніж в Україні. В середньому, влітку +19…+20°C, взимку температура падає до ­2…­4°C. Не дивлячись про відсутність дуже високих гір, гірськолижний курорт триває аж до квітня.

 

Чехия1

 

Чехія ­ знайома мова, знайомий клімат, помірні ціни та неосяжний культурний спадок.