Домой Путешествуем дешёво Город недели: Чехия, Прага. Приготовления в дорогу. О транспорт и документы. Часть 2: Дорожные вопросы

Город недели: Чехия, Прага. Приготовления в дорогу. О транспорт и документы. Часть 2: Дорожные вопросы

0

Частина 2: Дорожні питання

Отже, ви вирішили провести відпустку в Чехії. З чого почати приготування до поїздки? Із вирішення візових та дорожніх питань. Тут дивись Частина 1: Візові питання

 

При оформленні візи Чехії в посольстві потрібно надати дорожні ваучери, квитки авіа, квитки на автобус. Яким способом дістатися до Праги буде зручніше і дешевше?

 

 

Авіаквитки

Список аеропортів України не такий маленький, як може здатися. Купити авіаквитки до Праги можна із Києва, Харкова, Херсона, Одеси, Львова та Дніпропетровська. Давайте швиденько пройдемося за цінами та пропозиціями з різних міст.

 

avia

 

Київ-Прага

Найбільший асортимент авіаквитків якраз із Києва. Місцеві перевізники пропонують рейси без пересадок та з пересадками.

Без пересадок є тільки 3 рейси: від CSA за 5 100грн, від Smart Wings за 6 000грн і від Ukraine International за 9100 грн.

Всі інші перевізники пропонують рейси з пересадкою. Якщо ви дивитеся рейс із тривалим часом знаходження в країні пересадки, подбайте про візу, яка дає право на вихід із транзитної зони. Таким чином, ви зможете одним оком встигнути глянути на пам’ятки та культуру іншої країни.

Якщо час у подорожі для вас принципово важливий, а прямий рейс із якоїсь причини не підходить, є рейси з пересадкою і знаходженням в країні 1-3 години. Але пам’ятайте, такі прямі рейси завжди дорожче тривалих.

Нинішні авіарейси пропонують пересадки в Москві, Пітері, Парижі, Відні, Ризі, Мінську, Кошице, Амстердамі, Варшаві, Франкфурт-на-Майні, Мюнхені, Стамбулі. За часом перебування потрібно моніторити пропозиції від авіакомпаній в потрібний для вас місяць. Ціни коливаються від 3800 до 35 000 грн за квиток в один бік. Час на пересадку від 1 до 23 годин.

 

Харків-Прага

Тут пропозицій від перевізників тільки три. Самий бюджетний від Pegasus Airlines з пересадкою в Стамбулі на 7:00. Ціна такого авіаквитка в Чехію 8900 грн.

Ukraine International везе туристів до Праги через Київ. Якщо зупинка на 1,5 години, то ціна квитка становить аж 21000 грн. А ось із зупинкою в 15 годин можна заплатити за авіаквиток тільки 12 000грн.

Найдорожчі авіаквитки до Праги з України традиційно від KLM. Перша пересадка на 1:00 у Києві, друга в Амстердамі, на 9:00. Ціна квитка аж 28000 грн.

Що вигідніше – летіти харківським аеропортом або під’їхати до Києва і летіти вже звідти, вирішуйте самі.

 

Херсон-Прага

З Херсона до Праги возять тільки Turkish Airlines із пересадкою в Стамбулі, звичайно. Часу на прогулянки по Туреччині буде достатньо – 15-22 години, а ціна цілком гуманна – 10 000грн при будь-якому розкладі.

 

Одеса-Прага

Одеса-мама в цьому сенсі, як Харків. Тут тільки пару перевізників і всі з пересадками.

Turkish Airlines пропонують відносно дешеві авіаквитки Одеса-Прага з пересадкою в Стамбулі від 5 до аж 22 годин. Ціна на будь-який з варіантів 8600 грн, бізнес-клас 28500 грн.

Аерофлот пропонує рейси з однією або двома пересадками в Москві або Москва – Санкт-Петербург. Варіантів досить багато різних з різним часом знаходження в кожному з міст. Що за цінами, то квитки від Аерофлоту тут відносно дешеві – від 9000 грн до 12000 грн за економ-клас, 19500 – 20000 грн за змішаний клас.

 

Львів-Прага

Ukraine International пропонує пролетіти зі Львова до Праги через Київ. Якщо час на відвідування столиці мінімальне – годину, то ціна становить майже 10 000 грн, а от якщо турист готовий пробути в столиці 15 годин, то ціна буде 8000 грн.

Через Turkish Airlines можна відвідати Стамбул тривалістю в 15-23 години і за ціною 6700 грн.

Lufthansa пропонує авіаквитки з однією і двома пересадками. Найдешевший варіант, як не дивно, перший. Пересадка в Мюнхені на 2 або 5:00, ціна однакова – 12800 грн. За 14000 грн можна летіти з пересадками в Мюнхені і Франкфурт-на-Майні. Тривалість різна, є і по 1 годині в обох містах, є і по 3-5 годин.

Приблизно така ж цінова політика у LOT, хоча і пересадка можлива тільки одна – у Варшаві. Асортимент рейсів від цієї авіакомпанії пристойний, так що час на відвідування транзитної країни можна вибрати по душі – від 1 години до 1 доби. Ціна близько 13000 грн на всі варіанти.

І у Львові найдорожчим авіаперевізником є ​​KLM. Тут можна за 23500 грн купити авіаквиток з пересадкою в Києві та Амстердамі, по 5:00 на кожне місто.

 

Дніпропетровськ-Прага

З східній частині України зараз можна полетіти, користуючись послугами Ukrainian International. Пересадка в Києві на 15-20 годин обійдеться в 8000 грн за авіаквиток, а з пересадкою в 1:00 – в 12 000грн.

Це огляд цін на вересень. Не забувайте, що ціни змінюються з сезонами. Також звертайте увагу на акції від авіакомпаній. Це може допомогти заощадити часом до 50% від суми!

 

 

Квитки на автобус

Природно, подорож на автобусі дешевше літака в рази, хоча і довше. Тривалість поїздки автобусом з України в Чехію буде близько доби. Із Західної України дешевше, швидше, хоч багато залежить від перевізника.

 

bus

 

Так, найшвидше можна дістатися зі Львова (13-18 годин в дорозі), Івано-Франківська, Рівного, Тернополя, Хмельницького (всі по 17-22 години). За час близько доби доїдете з Києва, Житомира, Вінниці, Чернівців. А от якщо вам належить їхати з Кіровограда, Миколаєва, Одеси, Полтави, Харкова, Херсона, Черкас, то готуйтеся зникнути в автобусі на півтора дня – шлях із цих областей займає близько 28-32 годин.

Що за цінами. Знову ж таки, дуже сильно відрізняється від перевізника, області й часу. Найдешевші ціни були у Вінниці (від 750 грн), Львові (від 700 грн), Хмельницькому (від 800 грн), Рівному (від 900 грн). Найдорожчі квитки на автобус до Праги у Полтаві (2200 грн), Харкові (від 2100 грн). Всі інші області варіюють ціни в межах 1000-1500 грн в середньому.

 

 

Автомобільний маршрут

Нагадуємо, що якщо ви збираєтеся подорожувати на своєму автомобілі, потрібно мати к / к водійського посвідчення, к / к техпаспорта, грін-карту (страхування транспортного засобу).

 

auto

 

Приблизно порахуємо, скільки буде коштувати така поїздка з точки зору витрат палива. Для розрахунку нашого сферичного коня у вакуумі назвемо ціну на А-92 в 19грн / л, а автомобіль візьмемо одного з лідера продажів 2015 року в Україні – Рено Логан. Його технічні характеристики підказують, що витрата палива даної моделі на 100 км складає 5-6 л. Ось від цього і будемо відштовхуватися.

 

Відстань Київ-Прага дорівнює близько 1400 км, ціна буде близько 1400-1500грн.

Підійдемо до питання з іншого боку. З Одеси до Праги відстань близько 1680 км, так що ціна подолання цього автомобільного маршруту буде близько 1800 грн. З східній частині України, а точніше з Луганська їхати доведеться аж 2200 км, а заплатити за це більше 2300 грн.

Найближче і найдешевше традиційно з західній частині України. Приміром, з того ж Львова їхати в Прагу менш 900 км, відповідно і платити близько 900 грн.

 

Проїхати до Праги на автомобілі можна як на своєму, так із попутниками. Якщо ви їдете самостійно, беріть з собою попутників за допомогою сервісів по їх пошуку та економте на паливі!

 

 

Сподіваємося, ми досить зрозуміло і просто розкрили питання «Як доїхати до Праги». Якщо у вас виникнуть якісь питання – залишайте їх у коментарях до статті!