Домой Путешествуем дешёво Город недели: Чехия, Прага

Город недели: Чехия, Прага

0

Ця перлина Європи настільки насичена пам’ятками архітектури, що кожну її частину варто розглядати окремо. Почнемо зі столиці Чехії ­ Праги.

 

Прага

 

Столиця тут ­ справжнісінький клондайк туристів. Вже в 2005 році вона вийшла на 6 місце по кількості туристів після Лондону, Парижу, Берліну, Риму та Мадриду. А вже через рік два готелі Праги були включені в перелік 10 самих розкішних готелів світу.

 

Прага отели 5 звезд

 

Окрім традиційного огляду среденьовічної архітектури та відвідування екскурсій, на туристів чекає щорічні музичні фестивалі “Празька весна” та “Празька осінь”. Не дарма столиця Чехії вважається традиційним європейським культурним центром. Кількість театрів, кінотеатрів, виставок і музеїв вражає, що вже казати про велику кількість різноманітних фестивалів як Празький фестиваль експериментального мистецтва,

Міжнародний дитячий конкурс “Чарівні зірки Праги”, Міжнародний фестиваль циганського мистецтва, Празький письменницький форум і т. д.

 

 

Празький Град ­ один із кварталів столиці, а точніше фортеця,а в минулому ­резиденція чеських королів та імператорів Римської імперії. В цій частині Праги є на що подивитися. Завоювання, правління різних королів ­ все це впливало не тільки на політичні реалії того часу, а й на архітектуру. Тут ви зустрінете будівлі 14­15в у стилі пізньої готики, і передекоровані будівлі Габсбургами у 15 в стилі ренесанс, і риси бароко и неокласицизму від Марії­Терезії 18в.

 

Пражский-Град

 

 

Старе Місто. Ні, це не тільки назва пива,що постійно повторюється в рекламі. Історична частина Праги, що займає частину правого берегу та острів. Нагадує наш Київ, чи не так? До речі, саме тут знаходиться Рудольфінум ­ палац із концертним залом,філармонією та картинною галереєю. Відпочиваючи Прагою, кожен поважаючий себе турист проходить через відомий Карловий Міст. Зроблений в 14в він до цих пір не втрачає популярності.

 

Прага, Старе Місто, Порохова Вежа

Прага, Старе Місто, Порохова Вежа

 

Карловий Міст

Карловий Міст

 

Для букіністів буде цікавим відвідати Національну Чеську бібліотеку, або Клементинум, у минулому ­ комплекс будівель єзуїтського колегіуму. Він включає в себе цілий набір різних цікавих місць Праги.Тут є астрономічна обсерваторія, Дзеркальна капела, математичний музей та навіть перша в Європі метеостанція.

 

Клементинум всередині

Клементинум всередині

 

Перейшовши через міст можна опинитися у ще одному історичному кварталі столиці ­Мала Страна. Для ознайомлення з цією частиною Праги достатньо буде декількох годин. Всі основні прикраси цього місця ­ храми різних віків. Це Храм Діви Марії під ланцюгом, Храм Діви Марії Переможної і Церква Святого Миколая. До речі, відомий багатьом фотографам Чумний Стовп знаходиться саме тут. Відмічаючи цікаві місця кварталу Мала Страна, не варто забувати про Вальдштейнський Палац зі своїми дворами та садами.

 

Мала Страна

 

Вальдштейнський Палац

Вальдштейнський Палац

 

 

Блукаючи Прагою ви точно зупинитесь надовго в Новому Місті. Звичайно, назва тут відповідала дійсності 7 століть назад, але і сьогодні тут є, на що витратити день з відпустки. В деякі райони Праги потрапити не так легко, тож можливо ви захочете пройтись по Вишеградському тунелю через скелю. Але це ще не містичне місце цього кварталу.

 

Вишеградському тунелю

 

У Празі­2 є Дім Фауста. Ця будівля дійсно має багату історію ­ починаючи від німецього науковця и чорнокнижника Іоганна Фауса до різноманітних алхіміків та науковців. І чого тільки тут не було ­ страти, братовбивство, тюремне ув’язнення та інші інтригуючи факти з життя власників. З 1903 року власником будинку була одна із самих сучасних лікарень того часу в Чехії, але пожежа та навіть бомба так і не дали комусь використати будівлю з користю. На зараз ця будівля просто туристична пам’ятка. Так що якщо ви шукаєте, що подивитися в Празі та не відноситесь до лякливих людей ­завітайте при першій нагоді.

 

 

Що ще хочеться додати про Прагу, так це апетитний опис їхньої національної кухні. Вона дійсно ситна, смак насичений, десерти дуже солодкі, а пиво ­ визнане у всьому світі. Майже вся кухня Чехії ­ м’ясо, випічка, соуси. Сортів пива тут така велика кількість, що немає сенсу це описувати ­ ви повинні дегустувати самі. Також тут популярні такі алкогольні напої, як сливовиця та бехеровка.

Пам’ятаючи про спокусливу чеську кухню ви маєте зайти в історичний бар “У Флеку”. І повірте, це не просто псевдоісторична інсталяція. Цьому закладу більше 500 років!

 

У Флеку”

 

Ще одна будівля, притягуюча погляди ­ Танцючий Дім. Відносно нова і навіть офісна будівля ­ архітектурна метафора танцючої пари з фільму Фредеріко Фелліні “Джинджер і Фред”. На даху знаходиться ресторан французької кухні «La Perle de Prague», звідки відкривається чудовий вид на Прагу.

 

Танцючий Дім

 

Ви ще не впевнені в гостинності столиці Чехії? Це все тому, що ви не чули про Лазне­ Тоушень ­- курорт на сході Праги. Тут є сірчано­залізисті пелоїдні джерела, лікування та профілактика на яких вважається ефективною для захворювань опорно­рухового апарату, онкології.

 

Прага зимой

 

Отже, оздоровлення, нові знання, враження та смачна кухня. Що ще може дати відпустка?