Домой Путешествуем дешёво Литва: незабываемый отдых по-балтійськи

Литва: незабываемый отдых по-балтійськи

0

Литва – північноєвропейська держава, що лежить на березі Балтійського моря. Колись радянська країна, а тепер – член Євросоюзу. Площа Литви зовсім невелика та дорівнює площі Київської, Житомирської і половини Чернігівської областей. Тому всього за тиждень відпустки можна відвідати дуже багато місць!

 

литва

 

Переваги відпочинку в Литві

Відпустка в Литві – вірне рішення для тих, хто прагне спокійного, розміреного відпочинку. Сюди сміливо можна їхати з дітьми та людьми похилого віку, адже у країні є багато лікувально-оздоровчих курортів.

Литовський клімат м’який: улітку середня температура близько +22 С, а взимку – -3 С. Погода часто хмарна, проте дощі йдуть рідко.

Литва – бюджетний варіант відпочинку в Європі. Незважаючи на високий рівень життя, ціни в країні більш ніж прийнятні. Сюди приїжджають туристи, проте їх кількість значно менша, ніж, скажімо, у Франції чи Італії.

Литовська національна кухня відрізняється від нашої, але не кардинально. Ви зможете спробувати нові страви без ризику для шлунка, який не звик до екзотики. До речі, під час відпочинку в Литві обов’язково спробуйте місцеві бальзами, настоянки і, звичайно ж, пиво!

 

 

 

Віза

литва

 

Українцям необхідна віза, аби поїхати до Литви. Відкривається вона за спрощеним режимом. Консульський збір складає 35 євро. Із пенсіонерів та дітей до 18 років консульський збір не стягується*. Для оформлення візи в Литву потрібен стандартний пакет документів (фотографії, анкета, закордонний паспорт, внутрішній паспорт, медичний страховий поліс, підтвердження трансферу і проживання, довідка про доходи, виписка з банківського рахунку). Заява розглядається протягом 15 днів, але за 70 євро (подвійний консульський збір) процес можуть прискорити до 3 днів.

* Категорії людей, які не сплачують консульський збір

 

 

 

Як доїхати до Литви з України?

Трансфер Україна-Литва може бути здійснений літаком, автобусом або автомобілем.

Літають найчастіше рейсом Київ-Вільнюс (Ukraine International Airlines) та іншими. До речі, пропозиція від згаданого перевізника не просто увійшла до топ-10 найдешевших авіаквитків в Україні, а й очолила рейтинг! Так, купити авіаквитки в обидва напрямки в листопаді можна лише за 75 дол. До того ж рейс прямий, тому переліт займе всього 1 год. 20 хв.

Поїздом можна доїхати до Мінська за 10 год., і коштуватиме це 12 дол. в одному напрямку. Для в’їзду в Білорусію віза не потрібна. Далі треба сісти на автобус (добре, що там близько десяти різних маршрутів на день). З Мінська до Вільнюса їхати в середньому 3-4 години. Ціна квитка на автобус до Вільнюса – 12-17 дол. Усього на дорогу доведеться витратити 48-58 дол. Поїздка займе близько 15 год.

Можна їхати з Києва до Вільнюса автобусом із пересадкою в Мінську чи Варшаві. Якщо ви обираєте другий варіант, то нагадуємо, що для відвідування Польщі, нехай навіть транзитом, потрібна віза. Тривалість подорожі автобусом – 23-33 години, тривалість пересадки – 3-10 годин. Ціна квитків до Литви 32-55 дол, тобто загальна вартість становитиме 64-110 дол.

Зверніть увагу! В ECOLINES зараз діє акція на автобусні квитки Київ-Вільнюс – 44 дол. в одному напрямку, 80 дол. – в обидва.

Для подорожі автомобілем по Литві потрібно оформити «грін кард». Щодо додаткових витрат, то платними дороги є тільки для автобусів та вантажівок. Парковки здебільшого платні, а ось по неділях – безкоштовні. До речі, за водіння в нетверезому стані можуть оштрафувати на 289-868 євро! Ближнє світло на литовських дорогах потрібно залишати ввімкненим цілодобово, інакше штраф. Також не забудьте застібнути пасок безпеки, аби не сплачувати штраф розміром 28-57 євро.

Для того щоб заощадити на проїзді, скористайтеся послугами сервісів із пошуку попутників і скоротіть свої витрати на 50-75%!

 

 

 

Готелі Литви

Де зупинитися в Литві? У Вільнюсі ціни на хостели та гестхаузи доступні. Можна легко знайти хороше житло за 10-20 дол./доба. У курортних містах, наприклад, у Друскінінкаї або Паланзі, вартість проживання від 20 дол./доба.

Також можна скористатися сервісом Каучсерфінг і «напроситися» до когось у гості. 

 

 

 

Що подивитися в Литві

У столиці Литви всі привабливі місця розташовані поруч одне від одного. Їхати від аеропорту до найближчої  цікавинки всього 10-20 хв. машиною або громадським транспортом.

 

 

Перша зупинка нашої уявної екскурсії – це брама Аушрос, або Гостра брама. Ця споруда відома поважним віком – її можна порівняти з самим Вільнюсом. Ці ворота колись стояли на одному з головних торгових шляхів. Завдяки великій кількості ікон та образів Гостра брама є католицькою святинею.

Відчинено цілодобово. Відвідування безкоштовне.

 

Ворота Аушрос

Ворота Аушрос2

 

Після воріт вирушаємо до Костелу Святого Духа. Можна прогулятися пішки близько 10 хв. або проїхати машиною буквально 5 хв. Ця пам’ятка є римо-католицьким костелом із колишнім домініканським монастирем. Костел згадували у своїх творах багато відомих діячів культури. Зокрема Йосип Бродський називав його «вушною раковиною бога». Під спорудою є підземний лабіринт зі стародавніми похованнями. Зараз екскурсії до підземелля, на жаль, припинені.

Відчинено цілодобово. Відвідування безкоштовне.

 

церковь святого духа вильнюс

церковь святого духа вильнюс 2

 

Рухаємося далі. Йти пішки недалеко – навіть ближче, ніж до попереднього храму. Проходимо Вільнюський університет, Кафедральну площу і бачимо Кафедральний Собор Святого Станіслава. Крім красивої архітектури доби класицизму, собор цікавий ще й тим, що тут знаходиться важлива святиня – мощі Святого Казимира. Окремо стоїть дзвіниця, де і донині відбивають час.

Відчинено цілодобово. Відвідування безкоштовне.

 

Кафедральный собор Святого Станислава

Кафедральный собор Святого Станислава2

 

Поруч із собором є Національний Музей Литви та Вежа Гедиміна. Взагалі парк, на території якого стоїть собор, досить великий і розташований березі річки.

 

 

Йдемо пішки 15 хв. або їдемо автомобілем 10 хв. і потрапляємо до старого району Вільнюса під назвою Ужупіс. Дуже оригінальне місце, повне контрастів та еклектики. Його навіть немає сенсу описувати – цікавих деталей тут надзвичайно багато. До речі, тут є велика кількість кафе й ресторанів.

 

ужупис

ужупис2

 

Поки зовсім не звечоріло, беремо авто і їдемо хвилин 20-30 до Вільнюської телевежі. Зазвичай у старих містах жителі негативно сприймають незвичайні сучасні споруди, як було, наприклад, з Ейфелевою вежею та Лувром у Франції, телевежею в Чехії, Мостом Миру в Грузії лінк тощо. Але у Вільнюсі все склалося дуже вдало. Знаходячись на достатній відстані від старої частини міста, вона не псує автентичного вигляду вулиць. Вежа дуже висока, тому з її верхівки можна побачити неймовірно красиву панораму. Кажуть, із неї видно найближчі білоруські міста.

Потрапивши сюди після заходу сонця, ви зможете споглядати вогні вечірнього міста прямо з ресторану «Чумацький шлях». Цікаво, що оглядовий майданчик закладу обертається навколо своєї осі, що забезпечує відвідувачам максимальний огляд . Для литовців телевежа – це не просто споруда, а символ незалежності. З нею пов’язані багато трагічних історій періоду Другої Світової. До речі, якщо плануєте відвідати Литву протягом новорічних свят, побачите, як вежу прикрашають замість ялинки :)

Час роботи: 11: 00-22: 00 (пт, сб до 23:00)

 

вильнюсская телебашня

вильнюсская телебашня2

 

 

 

Відпочинок у Литві не вдарить по кишені, однак приємно вразить мандрівника. Отож присвятіть кілька днів цій надзвичайній країні. Ви точно не пошкодуєте!