Домой Путешествуем дешёво Обзор: где отдохнуть на уикенд в октябре в Украине

Обзор: где отдохнуть на уикенд в октябре в Украине

0

Кожен мріє про мальовничу подорож осіннім парком, коли навколо, здавалось би, ціла магія і чарівність золотої осені. Пропонуємо нашим читачам дві цікаві осінні екскурсії.

Одним із найкращих варіантів є відвідування національного дендрологічного парку «Софіївка» в Умані. Цей парк справжня історична пам’ятка XVIII – XIX століття.

Дендрологічний парк «Софіївка»

На будівництво парку його власником було витрачено до 2 млн. срібних монет. Будівництво всієї споруди тривало 6 років.

 

софіївка

 

 

Щороку цей мальовничий куточок України відвідують до півмільйона туристів. Тут можна побачити різноманітні рідкісні дерева: болотні кипариси, тюльпанове дерево, Веймутові сосни. Парк оздоблено античними статуями та рукотворними водоймами. Також тут споруджена серія штучних скель, невеличкі альтанки, два павільйони: рожевий та павільйон флори. Саме тут відтворені знамениті Єлисейські поля і знаменитий острів Лесбос. І усі ці чудеса знаходяться в Україні. Військовий інженер Людвіг Метцель займався спорудженням архітектурного задуму парку за дорученням його власника Станіслава Потоцького. У 1832 р. власник парку змінився, парк було конфісковано і його передали на баланс Київської казенної палати. Тоді власницею парку стала Олександра Федорівна – дружина царя Миколи I.

Відвідати цей античний музей в Україні можна з 12 квітня по 15 жовтня щорічно. Працює музей з 9.00 до 18.00 щодня. Для дітей вартість вхідного квитка складає 20 грн. Для дорослих – 30 грн. Окрему плату слід внести за прогулянку підземною річкою Ахеронт. Це буде коштувати 30 грн. Такою ж буде ціна прогулянки на катамарані чи паромі. Романтична поїздка у кареті обійдеться приблизно у сотню грн. Також цікавою є для романтиків катання на гондолі. Якщо водних варіантів проведення часу вам замало, ще можна покататися верхи.

Для тих, кому не надто близька антична тема, пасуватиме інший природний парк – Корсунь-Шевченківський заповідник.

корсунь-шевченківський

Корсунь-Шевченківський заповідник для любителів історії, літератури та мистецтва

Корсунь-Шевченківський заповідник об’єднує у собі цілу низку різноманітних музеїв. Загальна площа усіх споруд складає 100 гектар. В осінню пору тут можна гуляти із коханою людиною довгими живописними алеями. Тут протікає р. Рось, яка розділяється на два окремі рукави. В середині парку колись був дерев’яний замок, тепер він споруджений із каменю. Паркові альтанки та грот гармонійно доповнюють красу навколишньої природи.

У парку можна побачити низку цікавих місць: художню галерею, історичний музей, музей Корсунь-Шевченківської битви. Любителів літератури зацікавить меморіальний музей І.Нечуя-Левицького, що знаходиться у с. Стеблів.

Любителів архітектури зацікавить садиба Лопухіних, створена архітектором Ж.А. Мюнцем та Я.Д. Ліндсеєм. Садиба збудована у 80-х роках ХІХ століття. Використовувалась вона як літня резиденція князя Понятовського.

 

корсунь-шевченковский

 

 

Ціна квитка в музей складає 20 грн. з особи. Ціна екскурсії – 100 грн. година. Група складає до 25 осіб.

Бажаємо Вам гарних вікендів у цьому жовтні. Знаєте гарні місця для бюджетного відпочинку? Пишіть нам!