Домой Путешествуем дешёво Особенности отдыха в СНГ

Особенности отдыха в СНГ

0

Подорож по сусіднім країнам може бути цілком гідна заміна поїздкам в далекі країни. Не думайте, що спільне історичне минуле наших країн робить сусідів автоматично не цікавими.

По суті, для українців відпочинок в СНД це відпочинок в Росії чи Білорусі. Ось про ці країни і будемо вести мову, але не по-окремо, а разом.

 

белорусь

 

Білорусія відома Бацьком, картоплею і відсутністю свободи слова навіть більше, ніж у наших північних сусідів. Однак в’їжджаючи в цю країну зараз, кількість приємних моментів зашкалює. Не кажучи вже про те, що більшість туристів відгукується про Білорусію як про більш європейську країну, ніж багато інших.

 

Перше, що здивує туриста, подорожуючого по Білорусії – дороги.

По-перше, вони рівні і нормальні.

По-друге, уздовж трас кожні 10-20 км є стоянки для автомобілів із туалетом, можливістю переночувати для мандрівників, далекобійників.

По-третє, дуже мало реклами, вона не впадає в очі та не відволікає. Взагалі тут все зроблено для загального зручності. Навіть лежачі поліцейські пофарбовані у жовтий колір.

 

беларусь дороги

 

По-четверте, мало того, що місцеві нормально ставляться до міліціонерів, так подейкують, що останні ще й не беруть хабарів.

У п’ятих, громадський транспорт налагоджений, як годинник. До речі, є ще всюди велосипедні доріжки, а тротуари досить широкі, чисті, без реклам та МАФів, припаркованих автомобілів де попало.

Порівнювати з Україною та Росією не хочеться. У нас скрізь усе обліплено рекламою, міліція залишає бажати кращого, а про чистоту мало де доводиться говорити. Єдине але – у Москві громадський транспорт працює приблизно так само, як в Білорусії.

 

беларусь дороги2

 

 

Друге, про що ми поговоримо, так це про житло.

У Росії зазвичай немає ніяких проблем з готелями та хостеламі – їх безліч з широким діапазоном цін. Природно, Москва як Ватикан – країна в країні. Дешеві ціни до цього міста не мають взагалі ніякого відношення. Часто подорожуючи по Росії має сенс дивитися житло далеко від центру.

Що ж стосується Білорусії, то тут готелів та хостелів мало, так що для відпочинку в Білорусії доведеться замовити номер задовго до поїздки.

 

минск

 

 

Далі – гроші.

Для Росії, а саме великих міст як Москва, Пітер, Сочі, знадобиться багато часу і грошей. Велика країна, великі міста, досить щільно населені. Чого гріха таїти, – подорожуючи по Росії можна знайти величезну кількість цікавих місць, захоплюючі краєвиди. У менших містах ціни набагато лояльніше, однак і сервіс, асортимент й контингент відповідає.

Для відпочинку в Білорусії вам доведеться стати мільйонером, нехай і в їх валюті. Врахуйте відразу – тут популярний готівковий розрахунок. Багато де картки не приймають, а банкоматів не так і багато.

 

 

Інтернет і телефон.

У Білорусії та Росії продаж СІМ-карток здійснюється за паспортом. У Росії, Україні є заклади з безкоштовним вай-фаєм, різні провайдери. У Білорусії провайдер єдиний і, до речі, далеко не найшвидший доступ забезпечує. Безкоштовного вай-фаю тут немає як поняття.

 

белорусь природа

 

 

 

Ось такий короткий огляд по сусідах. Завершимо фотографією національної бібліотеки.

Війна війною, а пізнання світу за розкладом :)

 

белорусь нац библиотека