Домой Путешествуем дешёво Особенности путешествий по Америке

Особенности путешествий по Америке

0

Якщо вас чекає поїздка в Америку, врахуйте відгуки туристів і не потрапляйте в халепу через різницю менталітетів!

Пропонуємо вашій увазі збірник особливостей США, які краще знати перед туром.

 

amerika-0005

 

Безпека

Кримінальна активність американців сильно перебільшена місцевим кінематографом. У реальності ж влада бореться зі злочинністю і вельми еффективно. Навіть у таких містах, як Лос-Анджелес, Майамі, Детройт вдень ​​безпечніше, ніж в багатьох наших спальних районах.

Однак злочинні елементи в Америці звісно зустрічаються. Йдеться про етнічні квартали. Є навіть традиція ходити там з “відкупною” – з невеликою сумою грошей (близько $ 20) на випадок гоп-стопу. Потрапити на місцевих халявщиків просто, але все ж не варто світити новим айфоном в провулку, одягати всі прикраси відразу.

Також враховуйте той факт, що в більшості штатів носіння вогнепальної зброї легалізовано. Так що з автоматом може бути будь-який, що робить злочинця досить нервовим і готовим стріляти. Так що якщо ви опинилися в такій ситуації, не варто робити різких рухів, рухайтеся повільно.

 

чорні квартали сша

 

Що ще можна віднести до злочинності, здатної зіпсувати відпочинок у США, так це крадіжки в готелях та хостелах. Сервіс в Америці дійсно хороший, але ніхто не може дати гарантій на сумлінність всього клінінгового персоналу. Так що щоб уникнути неприємних ситуацій, заховайте цінне (документи, гроші) в сейф.

Доречі, гарна ідея є відносно документів. Перед поїздкою в Америку або ще кудись зробіть копії своїх документів та один екземпяр вишліть собі на емейл. В разі втрати документів це може зробити їх відновлення значно простішим.

 

Законодавство

Закони в Америці – відомий всім привід для жартів. Знати їх всі не реально, а ось орієнтуватися в основних правилах просто необхідно.

Насамперед, забудьте суперечки та торги з поліцією, адміністраторами та інше. За образу, бійку вас можуть притягнути до відповідальності не дивлячись на громадянство іншої країни.

Проблем з урнами тут немає, так що сміття викидати потрібно саме в них. Взагалі-то це треба робити і в Україні, але в Америці за це досить відчутно штрафують.

Забудьте разрекламоване у нас звернення типу “бро”, “брат”, “нигга” тощо подібні. За це можна якщо не відгребти, то отримати звинувачення в расизмі. А ще в країні адвокатів може закінчитися неприємно.

 

Жінка

Всі феміністичні рухи, що проходили в Америці в різний час, дали своє. Та галантність, яка у нас вимагається від першого стрічного, тут може бути витлумачена, як сексуальні домагання (harrasment). Зняти пальто з дівчини, притримати двері, подати руку і та інше – абсолютно необов’язкові атрибути для американок.

 

feminism

 

 

Гроші

Не дивлячись на те, що в Америці дуже поширений безготівковий розрахунок, краще все ж мати з собою готівку.

Зокрема, купюри необхідні для дрібних чайових: носіям, швейцарам і т. д. Проїзд можна оплатити безготівково, купуючи проїзний або готівкою при вході в транспорт. Але врахуйте одну важливу особливість – у транспорті не дають здачі.

До речі, щодо грошей. У кафе та ресторанах Америки можуть відмовитися прийняти купюри, номіналом $ 50 і $ 100 – саме їх найчастіше підробляють.

 

Чайові

Чайові або tips для штатів обов’язкові. У закладах громадського харчування (крім фаст фудів) розмір чайових близько 20% від ціни. Будь-який сервіс, будь то таксі, салон краси, масажист і так далі, теж вклчає чайові 10-15%. У готелях прийнято “давати на лапу” практично всім: носіям, покоївкам, якщо користуєтеся послугами швейцара (наприклад, викликали через нього таксі). Правда тільки $ 1-2. Замовляєте піцу / доставку їжі додому? Віддайте кур’єру зверху $ 2-5.

 

tips

 

Чайові в Америці настільки поширене явище, що краще їх залишати. Якщо ви не задоволені сервісом, краще залиште пару монет на столі. Це краще висловить невдоволення, ніж взагалі не платити (так можуть просто вирішити, що ви жмот).

Кого не стосуються чайові, так це лікарів, поліцію і держслужбовців. Це може бути сприйнято, як хабарництво і викликати проблеми для вас обох.

 

Поведінка в США

Є кілька нюансів, які потрібно врахувати.

Перше – заборонено фотографувати у метро і на мостах великих міст. Це пов’язано з боротьбою з тероризмом.

Ще одна характерна для Америки риса – черги. Вони скрізь, це треба враховувати заздалегідь. До того ж, специфічним для нас є поведінка в цій самій черзі. Відстань один від одного в ній близько 1-1,5 м (якраз довжина візка), що б ніхто нікому не заважав. Більше того, навіть від людини біля каси і першим у черзі є приблизно така сама відстань.

Ще тут не як у нас продажем алкоголю. У супермаркетах можна купити все, крім цього. Алкоголь продається тільки в спеціальних магазинах. Час роботи таких закладів коливається залежно від штату.

 

Техніка

Ще одна помилка багатьох туристів, а більше все ж туристок – взяти з собою з дому техніку типу фенів, плойок і т. Д. Тут це все працювати не буде через різницю вольтажу. Наші розетки йдуть по 220В, їх 110-170В. До речі, якщо купуєте щось в Америці і збираєтесь везти це додому, то читайте інструкцію чи є там адаптер. Ввімкнувши фен із напругою в 110-170В в розетку 220В він може спалахнути.

 

rozetka1

 

Ще всі туристи відгукуються про Америку, як про країну з кондиціонерами. Вони тут скрізь абсолютно. Так що перший час є ризик застудитися.

Практично вся сантехніка в інфрачервоними і індукційними датчиками, тобто працює автоматично. Просто піднесіть руки під кран і вода поллється.

 

Таксі

Жовті машинки таксі – справжній символ Манхеттену, є і по сей день. Якщо хочете скористатися їхніми послугами, запам’ятайте пару нюансів:

  • їх можна зловити тільки голосуючи на вулиці; нема ніяких додатків або номера телефону для замовлення;
  • вони працюють тільки в одній частині Нью-Йорку – Манхеттені; вони зобов’язані довезти вас, куди треба, але з іншого району вони не стануть везти вас назад.

 

NY_taxi1

 

Щодо інших служб, слава богу є програми. Найпопулярнішими є Uber і Lift. Встановіть собі їх перед подорожжю.

 

amazing usa

 

Як і в будь-якій країні, нюансів ще безліч. Але ці є самими поширеними.

Чи є щось, що ми забули написати тут, але що вас дуже здивувало в культурі, особливостях Америки?