Домой Путешествуем дешёво Особенности путешествий по Австралии

Особенности путешествий по Австралии

0

Поїздка в Австралію асоціюється у нас зі спекою та отруйними комахами. Однак це далеко не всі нюанси про цей маленький материк, які варто знати.

 

australia

 

Комахи

Так, повзучі, літаючі, стрибаючі та плаваючі отруйні гади тут дійсно водяться скрізь. Не дарма кажуть, що не можна ходити босоніж в сутінках – великий ризик на когось наступити.

 

australia_spiders

 

Однак така небезпечна екзотика компенсується великою кількістю приємностей типу ручних коал, поширеної фауни у вільному доступі, чарівних рифів.

 

ручные коалы

 

 

Вода і клімат

До речі, про рифи. Плавати тут можна не скрізь. Шукайте прапорці зеленого або жовто-червоного кольору. Так позначені безпечні пляжі, варіант для сімейного відпочинку і розслаблення.

 

рифы

 

Якщо ж труднощі вас тільки привертають, а плаваєте ви професійно – чисто жовті та червоні прапорці відзначають місця з підвищеною небезпекою.

 

flags

 

Температура дуже коливається залежно від частини материка. Плануючи поїздку до Австралії, знати це просто необхідно.

По-перше, самі холодні пори року тут червень-серпень. Цей сезон дощів, а температура + 15 … + 20 С, в середній частині Австралії нижче 0 … + 10 С. А ось листопад – січень саме літо. Температура + 20 … + 35 С, місцями до +40 С.

По-друге, австралійське сонце не схоже на наше. Їхні +20 С дійсно спекотні. При такій і вище температурі великий ризик отримати сонячні опіки. До того ж, практично всі приміщення, як і в США, кондиціонують, так що до перепаду температури треба буде адаптуватися. Користуйтеся спеціальними кремами з сонячними фільтрами, одягайтеся в легке, але закрите, носіть головний убір.

 

 

Громадські місця

Все про Австралію не розповісти. Тут така безліч визначних пам’яток, екзотики, природи, архітектури, видів відпочинку, що їхати відпочивати сюди має сенс тільки в двох випадках:

  • у вас є хоча б 2 тижні на відпустки;
  • ви розставили пріоритети і точно знаєте, де відпочивати та що дивитися;

До речі, щодо поведінки в громадських місцях. Куріння тут заборонено, можна тільки в спеціально відведених місцях. Що стосується розпивання алкогольних напоїв, то тут це дозволено не в будь-який час й не скрізь.

До речі, тут живе багато красивих корінних мешканок :)

 

австралийки

 

 

Транспорт

Залізниця в країні є, але розвинена не особливо та відносно дорога. Найдешевшим видом транспорту по країні є авіалінії. Є вибір операторів, зручний графік польотів та демократичні ціни.

Що стосується автомобілів, то тут цього добра валом. Таксі зловити / замовити легко, воно відносно недороге. Оренда автомобілів теж добре розвинена – мінімальні вимоги в водієві, різні ціни.

 

 

Гроші

Туризм в Австралії процвітає, рівень життя не поганий, але все одно в країні дуже багато готівки, незручна банківська система.

Подбайте про наявність грошей в гаманці. Банкоматів тут багато, але вони працюють тільки будні та в робочий час, а умови зняття коштів зазвичай невигідні. Що стосується самих карт і чеків, так тут їх далеко не скрізь принимають.

 

рестораны

 

Що стосується чайових, то тут ви не розоритеся на них. Як і у нас, вони не є обов’язковими, але бажаними. Сума в середньому 5-10% від суми замовлення.

До речі, не забудьте купити адаптери! Розетки тут по 220-240В, проте роз’єм відрізняється.

 

австралия

 

Сподіваємося, стаття виявилася для вас корисною, а туризм в Австралію здався ще привабливішим!