Путешествие с ребенком за границу. Собираем документы

112

Кожен батько може сам приймати рішення про звичайні життєві речі, що стосуються його чада. Чи є відсутність згоди на виїзд за кордон одного з батьків остаточною забороною?

Виїзд дитини за кордон без згоди батька

Батьківські права є одинакові для обох членів подружжя. Це залежить від того, чи живуть вони разом. Батько, який має права, може прийняти рішення про важливі питання, що стосуються неповнолітньої особи. Вони включають в себе виїзд дитини за кордон, як для постійного проживання, так і для рекреаційних цілей.

wyjazd-za-granicę800x600-700x525

Винятком з цього правила є ситуації, в яких:

  1. один з батьків помер;
  2. позбавлений батьківських прав, його права зупинені або обмежені, і їх масштаби не поширюються на рішення щодо поїздки дитини за кордон;
  3. не було встановлено батьківство;
  4. якщо один з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджує запис про батька у свідоцтві про народження дитини, і він відсутній у пункті пропуску;
  5. коли у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким прямує неповнолітня або проїзному документі є відповідний запис, що підтверджує виїзд на постійне місце проживання в іншу країну чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном ;
  6. 2

Також відсутність згоди може бути виправдана у разі пред’явлення оригіналів документів або їх нотаріально засвідчених копій:

  1. свідоцтва про смерть матері чи тата;
  2. суд визнав матір чи тата безвісно відсутнім;
  3. суд про визнав другого з батьків недієздатним;
  4. суд виніс дозвіл на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

В інших випадках батько має повний батьківський авторитет може сам вирішити, чи поїде дитина у відпустку за кордон. Пам’ятайте! Сам факт згоди батьків, або паспорт не є еквівалентом згоди на виїзд дитини з країни.

Порядок виїзду за кордон дітей без згоди другого з подружжя (чоловіка) визначено Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадяни України» від 21 січня 1994 року № 3857-ХII, постановою КМУ від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України »,

4fd8bcb6f2631

Документи для виїзду дитини за кордон

Правилами оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, затверджених постановою КМУ від 31 березня 1995 р. № 231 (із змінами).

ст. 313 Цивільного кодексу України говорить що, дитина, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), опікунів і в їхньому супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України виїзд за межі країни дітей, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків. В дозволі необхідно вказати державу прямування і тривалість подорожі.

Обмеження батьківських прав. Надання дозволу на виїзд за кордон

Обмеження батьківських прав не завжди говорить про відсутність зобов’язання одержати дозвіл на поїздку. Важливий зміст судового рішення, за допомогою якого батьківські права були обмежені. Слід використовувати наступні постанови судової практики, що ви можете зустріти в справах про розлучення:

Суд “може доручити позивачеві здійснювати батьківські права щодо неповнолітньої дочки, обмежуючи батьківські права відповідача у справі рішення важливих питань, що торкаються дитини”.

Рішення про утримання може не зачіпати повноважень батька чи матері в справі згоди для поїздки. Батько може продовжувати співпрацювати з матір’ю у рішенні усіх важливих питань, що торкаються виховання, зокрема, її поїздок у відпустку.  Суд “доручає позивачеві здійснювати батьківські права неповнолітньої дочки, обмежуючи батьківські права обвинуваченого на спільне рішення з важливих питань, що торкаються таких питань виховання як вибір лікування, школи та професії».

Зміст рішення говорить, що суд не вніс можливість виїзду дитини за кордон до важливих питань.

d68fc968356638fac078690757ce9914_XL

Дозвіл суду на виїзд

Якщо один з батьків не згоден з виїздом неповнолітнього, інший з них може звернутися до суду, щоб він міг винести рішення з важливих питань. Ця пропозиція може бути представлена на розгляд в районний суд або за місцем проживання. Як правило, суд приймає рішення на користь виїзду малюка чи підлітка за кордон, якщо батько зник.

Заява на виїзд дитини за кордон

Запит може мати наступний вигляд:

“Я звернувся за дозволом для поїздки в відпустку – дочки заявника Народженої 06.06.2006, разом із заявником до Греції -. в період з 07.15.2015 г -. 22.07.2015 г, для того, щоб провести з матір’ю відпустку”…

Заява повинна супроводжуватися скороченою копією свідоцтва про народження дитини та короткого свідоцтва про шлюб або копії рішення суду, що регулює здійснення батьківських прав.

Документи необхідні дитині для виїзду:

  1. дитина може виїхати за кордон, якщо вона має закордонний паспорт.
  2. якщо у батьків є проїзний документ, що виданий згідно Правил
  3. якщо дитину вписано в закордонний паспорт батьків.

 

 

Интересное